Liwia Pawłowska


Liwia Pawłowska, urodzona 1 marca 1985 roku w Bielsku-Białej, to znana polska wokalistka, prezenterka i aktorka, której talent przyciąga uwagę w świecie sztuki. Od 2003 roku jest związana z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie miała okazję wystąpić w wielu uznawanych musicalach, takich jak: "KOTY", "Taniec Wampirów", "Akademia Pana Kleksa", "Upiór w Operze", "Les Miserables", "Aladyn Jr” oraz „Najlepsze z Romy”.

Liwia jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie studiowała na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu, specjalizując się w kierunku Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, a konkretniej w wokalistyce jazzowej. Dodatkowo, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Filozofii, Liwia zdobyła wiedzę, która pozwoliła jej dotrzeć do wysokiego poziomu artystycznego.

W ciągu swojej kariery w Teatrze Muzycznym ROMA, wyróżniła się licznymi osiągnięciami, w tym zdobyciem potrójnej Platynowej Płyty za płytę „Upiór w Operze”, Złotej Płyty za płytę „Les Miserables”, Platynowej Płyty za „Taniec Wampirów” oraz Złotej Płyty za „Akademię Pana Kleksa”. Jej sukcesy stanowią dowód na niezwykły talent oraz ciężką pracę, które przyczyniły się do jej popularności w polskim świecie sztuki.

Kariera

Liwia Pawłowska swoją karierę artystyczną rozpoczęła w 1998 roku, kiedy to zdobyła trzecie miejsce na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, występując z zespołem ARSE-DU. W tym samym czasie zwyciężyła w konkursie na teledysk, który został zrealizowany przez TV POLSAT również w współpracy z tym zespołem, pod kierunkiem Piotra Morawskiego do utworu „Wielka Woda”. W roku 2003 zaczęła swoją współpracę z Teatrem Muzycznym ROMA jako wokalistka.

W 2007 roku razem z Maciejem Pawłowskim założyła Autorską Szkołę Musicalową Macieja Pawłowskiego, dla której wyreżyserowała liczne spektakle i koncerty z udziałem dzieci oraz młodzieży, m.in. w Sali Kongresowej, w Stodole, Teatrze Muzycznym ROMA oraz Amfiteatrze w parku Sowińskiego. W 2010 roku zdobyła stypendium Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki.

W 2012 roku Liwia wygrała program na prezentera TV VIVA Polska, co stało się początkiem jej współpracy z tą stacją telewizyjną. W tym okresie zadebiutowała również z singlem „Scar On My Eye”. Rok później, w 2011 roku, nawiązała współpracę z Telewizją Warszawa, gdzie prowadziła cykl reportaży „Projekt Foto”, program „Warszawa nocą”, „Dobra szkoła” oraz „Czerwony dywan”.

Jej aktywności zawodowe obejmowały także projekty muzyczne realizowane przez takie stacje jak TV POLSAT, Disney Channel (Do Dzwonka Cafe, Szkoła Księżniczek), Mini Mini+ (Wygibajki), Teletoon+ (Czas na Taniec) oraz Fundację FIK im. Ireny Kwiatkowskiej.

Liwia jest autorką libretta do baletu „Lamaila”, którego premiera miała miejsce w Teatrze Wielkim w Łodzi w 2017 roku, a także tekstów piosenek do rock-opery „Amazonki i Wikingowie”, której premiera odbyła się w Teatrze Muzycznym ROMA w 2016 roku. Działała również jako producent wykonawczy podczas premiery rock-opery „Szambalia” w Londynie.

W zakresie reżyserii obsady, Liwia była odpowiedzialna za casting w filmie Tomasza Szafrańskiego „KLUB WŁÓCZYKIJÓW I TAJEMNICA DZIADKA HIERONIMA”. Była zaangażowana w choreografię do filmu „Pan T.” Macieja Krzyształowicza, pracując z Angeliką Paradowską, a także odpowiadała za przygotowanie wokalne w filmie „Dezerter” Floriana Gallenberga (w innych językach).

W swoich projektach artystycznych współpracowała z wieloma uznawanymi artystami, takimi jak Maryla Rodowicz, Majką Jeżowską, zespołem COMA, Szparagami, a także z AbstrachujeTV, co jeszcze bardziej utwierdziło jej pozycję w polskim przemyśle muzycznym i teatralnym.

Teatr

2004: Zespół wokalny, Zespół Five Lines – musical Koty na podstawie Old Possum’s Book of Practical Cats T.S. Eliota – Teatr Muzyczny Roma w Warszawie.

2005: Zespół Five Lines – musical Taniec Wampirów – Teatr Muzyczny Roma w Warszawie.

2007: Zespół Five Lines – musical Akademia Pana Kleksa – Teatr Muzyczny Roma w Warszawie.

2008: Zespół Five Lines – musical Upiór w operze – Teatr Muzyczny Roma w Warszawie.

2009: Zespół Five Lines – Najlepsze z Romy – Teatr Muzyczny Roma w Warszawie.

2010: Zespół Five Lines – musical Les Misérables, według powieści Wiktora Hugo Nędznicy – Teatr Muzyczny Roma w Warszawie.

2011: Zespół Five Lines – musical Aladyn JR – Teatr Muzyczny Roma w Warszawie.

2016: Teksty piosenek – rock opera Amazonki i Wikingowie – Teatr Muzyczny Roma w Warszawie.

2017: Libretto – widowisko taneczne LAMAILA, Teatr Wielki w Łodzi.

2018:Zakochaj się w mojej Warszawie – Pani Dziunia, reż. Piotr Furman.

TV oraz dubbing

Liwia Pawłowska to utalentowana artystka, która z powodzeniem uczestniczyła w wielu programach telewizyjnych oraz projektach dubbingowych. Jej kariera obejmuje zarówno występy na żywo, jak i role w serialach i filmach.

Wśród najsławniejszych programów, w których brała udział, znajdują się:

  • Hot or Not,
  • Viva Summer Party,
  • Do dzwonka Cafe,
  • Telewizja Warszawa – „Projekt Foto”, „Warszawa nocą”, „Dobra szkoła”, „Czerwony dywan”,
  • Magazyn 007, sprawa 1111,
  • Komisariat,
  • Życiowe Wybory – Godność,
  • Koncert muzyki Andrzeja Korzyńskiego, wokalistka, utwory „Do łezki łezka”, „Gwiazda dnia”, „Wszystko jest na sprzedaż”, „Meluzyna”,
  • Ukryta prawda (odc. 488, 602, 665, 800, 965, 1000, 1087),
  • Czas na taniec 2018 – choreograf,
  • Wygibajki – choreograf,
  • Idealna niania – jako kochanka (odc. 6 serii 7),
  • Kolędowanie z Polsatem,
  • Gliniarze – jako instruktor,
  • Malanowski i Partnerzy – jako Patrycja, odcinek „Zdesperowany”,
  • Sekrety rodziny,
  • Rodzinny interes,
  • FIK Kolęda, Kolęda.

Jej wszechstronność i umiejętności sprawiają, że jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w branży telewizyjnej i rozrywkowej w Polsce.

Film

W dorobku artystycznym Liwii Pawłowskiej znajdują się istotne projekty filmowe, które przyczyniły się do jej uznania w branży. W 2015 roku wzięła udział w filmie Klub Włóczykijów i tajemnica dziadka Hieronima, który został wyreżyserowany przez Tomasza Szafrańskiego, gdzie pełniła rolę w castingu oraz reżyserii obsady.

Kolejnym znaczącym wkładem do jej kariery był film Pan T., stworzony w 2019 roku pod dyrekcją Marcina Krzyształowicza, w którym pełniła obowiązki choreografa oraz tancerki. Ta rola z pewnością podkreśliła jej talent i umiejętności taneczne.

W tym samym roku miała również zaszczyt pracować przy projekcie Dezerter, wyreżyserowanym przez Floriana Gallenberga, gdzie zajmowała się przygotowaniem wokalnym, co stanowiło kolejną okazję do zaprezentowania swoich zdolności artystycznych.

Nagrody

Liwia Pawłowska zdobyła wiele prestiżowych nagród w swojej karierze artystycznej, które podkreślają jej wyjątkowe osiągnięcia w branży muzycznej. Oto podsumowanie jej najważniejszych wyróżnień:

  • W 2010 roku otrzymała stypendium przyznane przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej,
  • W 2007 roku została uhonorowana „Platynową Płytą” za nagranie albumu Taniec wampirów,
  • W 2009 roku zdobyła „Złotą Płytę” za album Akademia pana Kleksa,
  • W 2007 roku przyznano jej także potrójną „Platynową Płytę” za płytę Upiór w operze,
  • W 2011 roku zdobyła „Złotą Płytę” za nagranie Les Miserables,

Dyskografia

Dyskografia Liwii Pawłowskiej przedstawia jej osiągnięcia artystyczne na przestrzeni lat. Oto chronologiczny wykaz ważniejszych produkcji:

  • 2006 – Taniec wampirów,
  • 2007 – Akademia pana Kleksa,
  • 2008 – Upiór w operze,
  • 2010 – Les Misérables.

Single

Liwia Pawłowska to utalentowana twórczyni, znana z różnorodnych projektów artystycznych. W 2012 roku zaprezentowała swoją pracę pod tytułem Scar On My Eye, która zyskała uznanie wśród odbiorców. Kolejnym znaczącym osiągnięciem była współpraca nad tekstami do musicalu Szparagi w 2017 roku.

W tym samym roku Pawłowska pracowała nad BAJARZ, a rok później, w 2018, zaprezentowała dzieło STRACH. Następnie, w 2019 roku, ukazało się LICHO, które również spotkało się z pozytywnym odbiorem.


Oceń: Liwia Pawłowska

Średnia ocena:4.53 Liczba ocen:14